Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

WRZEŚNIOWE PORZĄDKI

Od wielu lat Szkoła Podstawowa w Bąkowicach współpracuje z Nadleśnictwem Namysłów, a do stałych imprez zapisanych w kalendarzu szkolnym należy m.in. Międzynarodowy Dzień Lasu oraz akcja „Sprzątanie Świata”.

            W piątek 16 września miały miejsce działania związane ze „Sprzątaniem Świata”. W akcji brali udział wszyscy uczniowie. Przygotowany, przez członków Szkolnego Koła LOP, plan, wyznaczał każdej klasie rejon do sprzątania. Śmieci były przez dzieci segregowane, a następnie zostały zważone.

            W związku z kolejnym wydarzeniem – Międzynarodowym Dniem Lasu - 22 września grupa dzieci z opiekunami udała się rowerami do Karolinowa. Tam już czekał na nas Pan leśniczy Mariusz Czechlowski. Po powitaniu otrzymaliśmy pamiątkowe plakietki oraz materiały promujące Nadleśnictwo Namysłów. Następnie udaliśmy się na zmodernizowaną ścieżkę dydaktyczną. Podczas wędrówki zatrzymywaliśmy się koło kolejnych stacji ścieżki, a Pan leśniczy szczegółowo informował nas o: zwierzętach żyjący w stawie i lesie, roślinach, zajęciach leśnych i łowiectwie i odpowiadał na nasze pytania. Zobaczyliśmy także nową „leśną klasę”. W trakcie naszej eskapady zbieraliśmy napotkane śmieci (działania te związane były z niedawną akcją „Sprzątania Świata”).

            Naszą wyprawę zakończyło pieczenie kiełbasek, które zostały wraz z napojami ufundowane przez Nadleśnictwo Namysłów. W cudownych nastrojach wróciliśmy do szkoły.

            Składamy gorące podziękowania Panu leśniczemu Mariuszowi Czechlowskiemu oraz Nadleśnictwu Namysłów i Leśnictwu Gola za świetne przygotowanie całej imprezy, zaangażowanie oraz poszerzenie nasze wiedzy.

Aneta Garkut

wstecz